Що таке донація яйцеклітин?

Донорські яйцеклітини дарують жінкам з безпліддям унікальну можливість відчути радість материнства.

Генетичні захворювання, неякісні яйцеклітини або їх відсутність, через збій роботи яєчників або ранню менопаузу, призводять до безпліддя або не дають змоги народити своїх здорових дітей. За допомогою якісної яйцеклітини донора, жінка, яка має таку проблему, може стати матір'ю.

Донорські яйцеклітини належної якості підвищують шанси виносити та народити здорову дитину до 70%.

Вимоги до донора

 • Жінка віком 18-30 років
 • Без надлишкової ваги, рекомендовано: - зріст від 160см/ оптимальна вага до 75кг - ВМІ - 18-25, максимально допустимий ВМІ - 30
 • Наявність власної здорової дитини
 • Фізично та ментально/психічно здорова
 • Без шкідливих звичок
 • Без хронічних, спадкових захворювань

Шлях донора

 • 1. Реєстрація
  Лікар, провівши бесіду та пересвідчившись, що жінка відповідає основним вимогам щодо донації яйцеклітин, заповнює відповідні поля реєстраційної форми (ім‘я, телефон донора). Зареєструвати донора
 • 2. Дзвінок
  Координатор програм донації яйцеклітин контактує з пацієнтом, уточнює критерії за якими відбувається відбір донорів; узгоджує час та дату візиту в клініку для первинного обстеження.
 • 3. Обстеження
  Обстеження в клініці.
  Етап 1 - БЕЗКОШТОВНО.
  Під час першого візиту в клініку, лікар обговорює з пацієнтом стан здоров'я, проводить огляд і УЗД для оцінки загального стану здоров'я та стану яєчників. Якщо:
  - пацієнт не відповідає вимогам - компенсація транспортних витрат (при наявності квитка) / пацієнт не йде в програму донації яйцеклітин;
  - пацієнт відповідає вимогам - пацієнт іде в програму донації яйцеклітин.
 • 4. Договір та форма донора
  Факт підписання договору свідчить про згоду донора на обробку його персональних даних та виконання всіх інструкцій рекомендованих лікарем. Форма донора заповнюється персональною інформацією жінки та додається її дитяча фотокартка, за її письмовою згодою, закріпленою в Договорі.
 • 5. Обстеження
  Обстеження в клініці.
  Етап 2 - БЕЗКОШТОВНО.
  При другому візиті в клініку донор проходить комплекс обстежень:
  - Гінекологічний огляд + мазки
  - Група крові та резус фактор
  - ЗАК та коагулограмма
  - Гормональна панель
  - TORCH-інфекції
  - Критичні інфекції (ВІЛ, RW, гепатити)
  - Консультація терапевта
  - Генетичні тести.
  За допомогою підсумку одержаних результатів та заключення психолога проводиться підбір відповідних реципієнтів.
 • 6. Стимуляція
  Процедура відбувається під контролем лікаря. Стимуляція овуляції проводиться сертифікованими та зареєстрованими препаратами згідно українських та міжнародних стандартів.
 • 7. Пункція
  По завершенню протоколу стимуляції овуляції відбувається пункція (аспірація фолікулів) під контролем УЗД. Пункція виконується кваліфікованими та досвідченими лікарями відділення. Процедура проходить під загальним знеболенням.
 • 8. Грошові виплати
  Донор отримує грошову виплату згідно договору. Виплата пропорційна: кількості зрілих ооцитів належної якості, що придатні до використання. Сума виплат донору становить від 15000грн 

Гарантії донора

 • Безпека медичних процедур

  Обстеження та медичні процедури проводяться в мережі європейських клінік Medicover.

 • Анонімність

  Особа донора є анонімною. Донор не отримує дані особи-реципієнта. Підписання договору про нерозголошення є обов'язковим.

 • Юридичні гарантії

  Процедура донації закріплена в українському законодавстві, а саме у наказі Міністерства охорони здоров’я України № 787 від 09.09.2013 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні».

 • Додаткові виплати та бонуси:

  - компенсація транспортних витрат за наявності квитка, що засвідчує факт приїзду з-за меж області;

  - безкоштовне обстеження пацієнта.

 • Своєчасна виплата грошової винагороди донору

Актуальні запитання

Як лікарю скеровувати пацієнта в програму донації ?

Внести свої дані в полі реєстрації лікаря провести ознайомчу бесіду з пацієнтом внести ім'я та телефон пацієнта в форму реєстрації.

Зареєструвати лікаря

Донорство – це шанс на материнство?

Завдяки донації яйцеклітин, жінки з діагнозом безпліддя, отримують шанс на вагітність та народження власної здорової дитини. Коли донорські яйцеклітини єдиний шанс на материнство? У жінки генетичні захворювання, неякісні яйцеклітини або ж їх відсутність, через збій роботи яєчників, онкологію чи ранню менопаузу. Перше призводить до народження нездорових дітей, друге і третє - до безпліддя.

Чи безпечна програма донації для донора?

Сучасні методи, протоколи і препарати, які використовують висококваліфіковані спеціалісти, мінімізують будь-які ризики ускладнень і не завдають шкоди здоров'ю. Умовою успішності та безпечності програми є дотримання всіх інструкцій та рекомендацій щодо підготовки до аспірації фолікулів.

Чи законне донорство яйцеклітин?

Донорство ооцитів в Україні є повністю законним та регламентується 48 Основ законодавства України про охорону здоров’я, статтею 123 Сімейного кодексу України та Інструкцією про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій, затвердженою наказом МОЗ № 771 від 23.12.2008.

Чи анонімне донорство яйцеклітин?

Участь у програмі донації абсолютно анонімна. Вся інформація про особу-донора є конфіденційною та не підлягає розголошенню. Пара, яка обрала жінку донором, підписує угоду, відповідно до якої зобов'язується не посягати на анонімність учасниці програми і не встановлювати її особу.

Скільки разів можна проходити програму донорства яйцеклітин?

8 разів без шкоди для здоров'я, що регламентовано чинним законодавством.

Чи впливає донація яйцеклітин на можливість мати дітей в майбутньому?

Репродуктивне здоров'я жінки не зазнає жодного впливу при проходженні програм донації яйцеклітин. Через місяць після процедури, в наступну овуляцію, жінка має можливість завагітніти. Програма донації не впливає на фертильність жінки і на здоров'я майбутньої дитини, за умови дотримання максимальної кількості циклів стимуляції рекомендованої законодавством.

Чи може бути донором жінка що годує дитину?

Донором яйцеклітин не можуть бути жінки, які годують дитину грудьми. Гормон пролактин, що виробляється у період лактації пригнічує дозрівання яйцеклітин. Лише при припиненні лактації та нормалізації менструального циклу, жінка може стати донором яйцеклітин.

Яка тривалість програми донації?

Загалом, між першим візитом та безпосередньо пункцією проходить до двох тижнів. У цей період жінка проходить первинну консультацію (до 1 години) та проміжні, що зазвичай тривають 30 хвилин. Процедура аспірації ооцитів (пункція) займає до 30 хвилин, після чого жінка ще 2 години перебуває під наглядом лікарів і потім може йти додому.

Чи можна бути донором після кесаревого розтину?

За відсутності медичних протипоказань до донації яйцеклітин, жінка, яка народжувала шляхом кесаревого розтину може стати донором яйцеклітин.

Зареєструвати донора

Ім'я та прізвище лікаря
Ім'я пацієнта
Контактний телефон
Місто
Введіть ваше місто

Зареєструвати лікаря

Ім'я та прізвище лікаря
Контактний телефон
Місто
Введіть ваше місто